IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Aksa Doğalgaz, 8. İstanbul Karbon Zirvesi’nde ‘Sayaç Okumada Düşük Karbon Çözümü’ projesiyle Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’nün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aksa Doğalgaz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi ana desteğinde Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneğinin (SÜT-D) gerçekleştirdiği 8. İstanbul Karbon Zirvesi’nde Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’ne layık görüldü.

Faaliyet gösterdiği dağıtım bölgelerinde hava kalitesinin önemli oranda artmasına olanak sağlayan Aksa Doğalgaz, üst üste dördüncü kez ödüle layık görülmüş oldu.

Ödülü, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu takdim etti.

Aksa Doğalgaz’ın pilot bölgelerinde hayata geçirdiği ‘Sayaç Okumada Düşük Karbon Çözümü’ projesi kapsamında bir yıl boyunca sayaç okuyan ekiplerinin bir bölümü otomobil yerine elektrikli motosiklet veya bisiklet kullandı.

Bir yılın sonunda 111,8 ton karbon salım azaltımı sağlanan projenin çıktılarını yakından takip eden Aksa Doğalgaz, iyileştirme ve geliştirmelerle birlikte ‘Sayaç Okumada Düşük Karbon Çözümü’ uygulamasını tüm bölgelerinde yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Haberin Bağlantıları: