IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Yaşam mücadeleleri ve başarılarıyla birer kahramanlık öyküsü olan 100 girişimci kadının hikayeleri “Yüz Akımız 100 Kadın” kitabında okuyucusuna ışık tutuyor. Alanında başarılarıyla adından söz ettiren ve başarının…

Ayla Erdim’in proje sahipliğini yapmış olduğu “Yüz Akımız 100 Kadın”’ın sanat yönetmenliğini Banu Noyan yapmış oldu. Zeliha Sunal ve Fazilet Patır’ın proje danışmanı olduğu kitap, yol gösterecek yaşam öyküleriyle pek oldukça insana esin olacak.

“Yüz Akımız 100 Kadın”ın sanat yönetmeni Banu Noya “Bu kitapla gençlerimize korkmayın, haydi hayallerinizi gerçekleştirin ve kuvvetli olun mesajını verdik. Eserde de yüz ayrı dünyayı ve onların kahramanlık hikayalerini bir araraya getirerek okuyucularla buluşturduk” dedi.

Kitabın proje sahibi Ayla Erdim de duygularını “Ülkemizin her yerinden başarılarını ispat etmiş ve rol model olmuş kadınlarımızın hikayelerini genç kadınlarımıza sen de yapabilirsin cesaretini vermek üzere yola çıktık. Ümitsiz olan gençlerimize de ilham kaynağı olabilmek için 100 kadınımızın hikâyesini bu kitapta topladık” sözleriyle ifade etti.

Etkinlikte İstanbul Devlet Orkestrası Sanatçısı ve Seslendirme Oyuncusu Özlem Abacı, bu hususi güne ithafen Cumhuriyet’in 100. senesinde Türk hanımına yazdığı ‘Kadın’ şarkısını esin veren hanımlar için seslendirdi.

Toplumun her alanında çalışmalarını sürdüren başarıya ulaşmış bayanların bir araya geldiği kitaptaki her bir kadının öyküsünde başarısının rastlantı olmadığı anlatılıyor. Özellikle gençlere yol gösterecek olan yaşam öyküleri ve başarı modelleriyle ülkemizin yüz akı hanımlarından yola çıkan bu yapıt aynı zamanda zamanı belge durumunda.

Kitabın satışından elde edilen gelir Yaşam Boyu Paylaşım Derneği ve Tomurcuk Özel Çocuklar Kooperatifi’ne bağışlanacak.

Haberin Bağlantıları