IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli AB Bilgi Merkezi koordinatörlüğünde sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla online olarak “Sürdürülebilir Sanayi” webinarı düzenlendi.

Webinar, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul’un açılış konuşması ile başladı. Başkan Tuğrul’un moderatörlüğünde sürdürülen webinar kapsamında; Avrupa Birliği ve Sanayide Sürdürülebilirlik konusunda Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı – Birinci Müsteşarı Angel Gutierrez Hidalgo, Sanayide Sürdürülebilirlik Yönetimi konusunda İTÜ Öğretim Üyesi Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, Şirketlerde Sürdürülebilirlik; Yol Haritası, Zorlukları ve Uygulamaları konusunda Kıymet-I Harbiye Yönetim Danışmanlık Kurucu Ortağı Dr. Hakan Gürel, Sanayide Sürdürülebilirlik İyi Uygulama Örneği alanlında ise Polisan Holding – Yönetim Sistemleri ve Sürdürülebilirlik Müdürü Dilek Sarıaslan konuşmacı olarak yer aldı.

WEBİNAR YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1996 yılında Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet göstermeye başlayan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, bugün de AB Bilgi Merkezleri 19 il de aktif olarak çalışmakta. AB Bilgi Merkezinin amacı Türkiye – Avrupa Birliği ilişkileri hakkında yerelde halka doğru ve düzenli bilgi akışı sağlama. KSO bünyesinde düzenlenen Webinar yoğun katılımla gerçekleştirilmiş olup katılımcılar soruları hakkında uzmanlarından bilgi alma fırsatı yakaladılar.

Haberin Bağlantıları: