IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmakta olan İklim Değişikliği Eylem Planı çalışmaları kapsamında “Balıkesir Yerel İklim Değişikliği Eylem Planı Çalıştayı” gerçekleştirilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 9 Mart Salı günü saat 10.30 ile 17.00 saatleri arasında çevrimiçi yapılacak olan çalıştayda “Küresel İklim Değişikliği ve Kentler”, “İklim Değişirken Endüstri Gelişir mi”, “İklim Değişikliğinde Sağlık Sektörünün Uyumu”, “İklim Değişikliği – Hava Kirliliği”, “İklim Değişikliği Senaryoları Altında Sulama Barajlarının Sürdürülebilirliğinin İrdelenmesi” gibi konu başlıkları uzmanları tarafından ele alınacak.

Dr.Burcu Güngör Cabbar (BAÜN) moderatörlüğünde yapılacak çalıştayın konuşmacıları; Prof.Dr.Emine Didem Evci Kiraz (ADU), Prof.Dr.Filiz Karaosmanoğlu (İTÜ ve SÜT-D), Prof.Dr.Mikdat Kadıoğlu (İTÜ), Doç.Dr.Umut Okkan (BAÜN), Dr.Atilla Mutlu (BAÜN) olacak.

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Üniversitesi, UCLG-MEWA’nın da paydaş olarak yer aldığı çalıştay, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin YouTube hesabından takip edilebilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da açılış konuşması yapacağı çalıştaya katılım için başvurular ise http://basvuru.balikesir.bel.tr adresinden yapılacak.

Haberin Bağlantısı: