IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Tatmetal “Çevresel Performans Sürdürülebilirlik Göstergeleri ve Çevre Yönetimi” konulu çalışmasıyla bu yıl ilk kez başvurduğu yarışmada jüri tarafından yapılan değerlendirmede “Düşük Karbon Kahramanı” ödülü almaya hak kazandı. Ödül, V. İstanbul Karbon Zirvesi etkinlikleri kapsamında, 26 Nisan 2018 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Adnan Tan tarafından Ali Sezai Demirel’e takdim edildi.

Kamu, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, banka, finans kurumları, sivil toplum kuruluşları ve gençlerin bir araya geldiği zirvede; İklim Finansmanı başlığı ile enerji verimliliğine odaklanılarak Türkiye sanayisinin iklim değişimi ile mücadelesi masaya yatırıldı.

Etkin çevre yönetimi çalışmalarında bulunan, sera gazı salınımlarını azaltan, sürdürülebilirlik stratejisi ile ilerleyen şirketler ve projelerin “Düşük Karbon Kahramanı” isimli ödülle onurlandırıldığı zirvede bu ödüle geçtiğimiz senelerde; Zorlu Holding, Yaşar Holding, Garanti Bankası, Halkbank, TSKB, Shell Türkiye, Türk Hava Yolları, Akçansa, Vestel gibi Ülkemizin önde gelen firmaları layık görülmüştü.

Ayrıca Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Başkanı ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu tarafından zirveye katılım ve katkılarından dolayı Tatmetal adına Ali Sezai Demirel, Hülya Altıparmak, Selma Düzlü ve Doğuhan Aktağ’a Teşekkür Plaketi verildi.

Geçtiğimiz günlerde Tatmetal’in “Sanayide Enerji Verimliliği Birincilik Ödülü”nden sonra katıldığı bu zirvede de ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarını geride bırakan firma çevre yönetimi alanında bu prestijli ödülü almaya hak kazandı.