IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Karadeniz Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde Metal sektöründe faaliyet gösteren Tat Metal Çelik A.Ş. ‘Düşük Karbon Kahramanı ödülü’ almaya hak kazandı. Şirket yönetimi, çalışanlarını kutladı ve başarılarının devamını diledi.

Türkiye’nin lider yassı sac üreticilerinden biri olarak, Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren TAT METAL ÇELİK; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) ev sahipliğinde Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından her yıl İstanbul’da düzenlenen Karbon Zirvesi’nde ‘Çevresel Performans Sürdürülebilirlik Göstergeleri ve Çevre Yönetimi’ konulu çalışmasıyla, ‘Düşük Karbon Kahramanı ödülü’ almaya hak kazandı.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİSİ İLE İLERLEYEN ŞİRKETLERE VERİLİYOR

Tat Metal Çelik A.Ş. Genel Koordinatörü Asuman Gürsoy, kazanılan ödül ile ilgili gazetemize yaptığı kısa açıklamada; Karbon Zirvesi kapsamında bu yıl ilk kez yarışmaya başvuruda bulunduklarını belirtilerek, etkin çevre yönetimi çalışmalarında bulunan, sera gazı salınımlarını azaltan, sürdürülebilirlik stratejisi ile ilerleyen şirketler ve projelerin “Düşük Karbon Kahramanı” isimli ödülle onurlandırıldığı söyledi.

“ÇEVRE ALANINDA PRESTİJLİ BİR ÖDÜL”

Gürsoy, kazanılan önemli başarıyı değerlendirirken; “Geçtiğimiz günlerde aldığımız Sanayide Enerji Verimliliği Birincilik ödülünden sonra, katıldığımız bu zirvede de Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarını geride bırakarak çevre yönetimi alanında prestijli bir ödülü almamız önemli bir başarı olarak değerlendirilmektedir” görüşlerine yer verdi ve ödül töreni ile ilgili şöyle dedi:

ŞİRKET ADINDA ÖDÜL DEMİREL’E TAKDİM EDİLDİ

“Ödülümüz, V. İstanbul Karbon Zirvesi etkinlikleri kapsamında, 26 Nisan 2018 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sayın Adnan TAN tarafından Sayın Ali Sezai DEMİREL’e takdim edilmiştir.

Ayrıca, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Başkanı ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Filiz KARAOSMANOĞLU tarafından zirveye katılım ve katkılarımızdan dolayı Şirketimiz adına Sayın Ali Sezai DEMİREL, Sayın Hülya ALTIPARMAK, Sayın Selma DÜZLÜ ve Sayın Doğuhan AKTAĞ’a Teşekkür Plaketi verilmiştir.

YÖNETİM KUTLADI

Öte yandan şirket Yönetim Kurulu üyeleri Akın Tatoğlu, Hayrettin Yavuz ve Fadıl Demirel, kazanılan başarı ile ilgili yayınladıkları kısa mesajda “Bu projede ve devam eden diğer projelerde emeği geçen tüm çalışanlarımıza özverili çalışmaları için tekrar teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.” İfadelerini kullandılar.

Haberin Bağlantısı: Haberhayat.net