X. İstanbul Karbon Zirvesi | 14-15 Nisan 2025 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Prof. Filiz Karaosmanoğlu tarafından V. İstanbul Karbon Zirvesi için enerji sektörünün ilgisinin yüksek olduğu ve sorumlulukların bilincinde ilerlendiği dile getirildi.

Prof. Filiz Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada, “V. İstanbul Karbon Zirvesi” için enerji sektörümüzün ilgisi yüksek. Enerjinin üretilirken ve tüketilirken neden olduğu sera gazı salımlarını azaltmak için sektörümüz sorumluluklarının bilincinde ilerlemekteyiz. Bu yıldan başlayarak I. Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’nı uygularken gerçekleşecek sera gazı azaltımı ile, ülkemizin iklim değişimine direnci de artış gösterecek. Karbonun iyi yöneten enerji kuruluşlarımızı zirvemize ve Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’müze aday olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

SERA GAZI CİMRİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALACAK

Zirvede sera gazı cimrileri, karbon azaltımı kurum ve kişi başarılarıNA “Düşük Karbon Kahramanı Ödülü” verilecek. IV. İstanbul Karbon Zirvesi Sonuç Raporu ve Sunum E-Kitabı’nın SÜT-D web sitesinde yer aldığı zirvede “Küçük Karbon Kahramanları” zirvenin büyük süprizi olarak yer alacak.

Haberin Bağlantısı