IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Merkezi Denizli’de bulunan Bereket Enerji Grubu’nun Yalova’da devam eden rüzgar enerjisi projesinin son etabı tamamlanarak devreye alındı.

18 MW (Megawatt) gücünde 12 türbinin daha devreye alınmasıyla birlikte Grubun Yalova’daki rüzgar enerjisindeki kurulu gücü 54 MW’ ye yükseldi. Yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesinde öncü rol oynayan Bereket Enerji Grubu, rüzgara dayalı elektrik üretiminde önemli bir projeye daha imza atmış oldu. Uşak- Banaz’da 54 MW, Aydın- Söke’de 45 MW gücünde rüzgar enerji santralleri bulunan grubun Yalova’daki 54 MW’lık projesi de tamamlanarak devreye alındı. Bereket Enerji’nin rüzgar enerjisindeki toplam kurulu gücü de 153 megawatta ulaştı.

Hidroelektrik santrallerden sonra güneş ve rüzgar enerji santrallerinde de istikrarlı büyümeyi planlayan Bereket Enerji Grubu’nun son projelerle yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi 1000 MW’ ye ulaştı. Toplamda 2100 MW’ lık enerji üretim kapasitesine sahip grubun yatırımlarındaki insana saygı ve çevreye duyarlı, anlayışı ise düşük karbon kahramanı firma seçilmesini sağladı.

Bereket Enerji Grubu Rüzgar Projeleri Direktörü Özkan Ulu, rüzgar santrallerinin yapımında çevre ve doğanın korunmasını temel ilke kabul ettiklerini belirterek, tüm projelerde halkın bilgilendirildiğini dile getirdi.

Haberin Bağlantıları