IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından düzenlenen IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde bu yıl da karbon yönetimi ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelesi kapsamında yapılan çalışmalar kapsamlı olarak ele alınacak.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek olan IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde resmi otoriteler, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve gençler bir araya gelerek, karbon yönetimi, karbon finansmanı ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele yolu tüm yönleri ile inceleyecek.

Zirvede Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansları, Paris (COP21) ve Marakeş (COP22) ardından yaşananlar ve Kasım 2017 gerçekleştirilecek Bonn(COP23) Konferansına giden yol masaya yatırılarak “Sera Gazı Emisyonları Azaltımı için T.C. Niyet Edilen Ulusal Olarak Belirlenmiş Katkısı” konusunda sanayinin konumu irdelenecek. Bu oturumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk yönetecek.

Ayrıca Türkiye İklim Değişikliği Başmüzakerecisi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar da delegelere hitap edecek. “Karbon Yönetimi ve Endüstri” oturumunda farklı sektörlerden pek çok temsilci sürdürülebilirlik yönetimi anlayışlarını ve düşük karbon ekonomisi stratejilerini anlatacak.

IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde, her yıl olduğu gibi yine SÜT-D Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri sahiplerini bulacak. Ödül başvuruları 14 Nisan 2017 tarihine kadar yapılabilecek.

Haberin Bağlantısı

Cevreciyiz.biz