IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

SÜT-D tarafından, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde, 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek olan IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde resmi erk, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve gençler bir araya gelecek.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından, İTÜ ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde, 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek olan IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde resmi erk, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve gençler bir araya gelecek.

Karbon yönetimi, karbon finansmanı ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele yolunun tüm yönleri ile inceleneceği zirvede, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansları, Paris (COP21) ve Marakeş (COP22) ardından yaşananlar ve Kasım 2017 gerçekleştirilecek Bonn(COP23) Konferansına giden yol masaya yatırılarak “Sera Gazı Emisyonları Azaltımı için T.C. Niyet Edilen Ulusal Olarak Belirlenmiş Katkısı” konusunda sanayinin konumu irdelenecek.

Farklı sektörlerdeki lider firmaların yöneticilerinin sürdürülebilirlik yönetimlerini ve düşük karbon ekonomisi stratejilerini anlatacağı “Karbon Yönetimi ve Endüstri” oturumunun yapılacağı zirvede, düşük karbon kahramanları ve karbon cimrileri ödüllendirilecek.

Karbon azaltımı proje ve uygulama başarıları, karbon cimrisi kişi ve kuruluşlara verilecek “Düşük Karbon Kahramanı Ödülü” başvuruları 14 Nisan 2017 tarihine kadar devam ediyor. Zirvenin sürprizi; “Küçük Karbon Kahramanları” olacak.

Haberin Bağlantısı

Gazeteekonomi.com