IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

IV. İstanbul Karbon Zirvesi 26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından, İTÜ ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde, IV. İstanbul Karbon Zirvesi’nde resmi erk, yerel yönetimler, akademi, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve gençler bir araya gelecek.

Karbon yönetimi, karbon finansmanı ve Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele yolunun tüm yönleri ile incelenecek.Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansları, Paris (COP21) ve Marakeş (COP22) ardından yaşananlar ve Kasım 2017 gerçekleştirilecek Bonn(COP23) Konferansına giden yol masaya yatırılarak “Sera Gazı Emisyonları Azaltımı için T.C. Niyet Edilen Ulusal Olarak Belirlenmiş Katkısı” konusunda sanayinin konumu irdelenecek.

Farklı sektörlerdeki lider firmaların yöneticilerinin sürdürülebilirlik yönetimlerini ve düşük karbon ekonomisi stratejilerini anlatacağı “Karbon Yönetimi ve Endüstri” oturumunun yapılacağı zirvede, düşük karbon kahramanları ve karbon cimrileri ödüllendirilecek.

IV. İstanbul Karbon Zirvesi Ödüller

Düşük Karbon Kahramanları Ödülü

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) “Düşük Karbon Kahramanları Ödülü” ile vizyon ve misyonuna uygun olarak, üretim ve tüketimde karbon yönetimini mükemmel başaranları, düşük karbon ekonomisi için uğraş verenleri desteklemeyi ve böylece toplumda konunun bilinirliğini artırmayı hedeflemektedir. Çünkü karbonu yönetmek bugünü ve yarını yönetmektir. Ödül için adaylar yanı sıra, SÜT-D’nin sektörel izlemesi ile belirlenen kişi ve kurum başarıları da değerlendirilecektir.

Küçük Karbon Kahramanları

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) üretim-tüketim ve hizmet için sürdürülebilirlik olgusunda toplumda kapasite oluşturma, konunun farkındalığını artırma, ulusal ve uluslararası etkinliklerle yaygın etki yaratma hedefine uygun olarak İstanbul Karbon Zirvesi eşgüdümde “Küçük Karbon Kahramanları” başlığı ile okul öncesi çocuklara ulaşarak “Sürdürülebilir Yaşam Kültürü” kazandırılması ve karbonunu iyi yöneten nesiller yetişmesine katkı yapmak üzere ardışık etkinlikler yapacaktır.

Karbon azaltımı proje ve uygulama başarıları, karbon cimrisi kişi ve kuruluşlara verilecek “Düşük Karbon Kahramanı Ödülü” başvuruları 14 Nisan 2017 tarihine kadar devam ediyor. Zirvenin sürprizi; “Küçük Karbon Kahramanları” olacak.

IV. İstanbul Karbon Zirvesi – Neden Katılmalısınız?

-Bölgesel ve küresel karbon piyasaları hakkında derinlemesine tartışmalardan ders çıkarmak
-Yeni karbon çerçeveleri olan NMM (yeni Pazar mekanizmaları) ve yeşil iklim fonunun (GCF) tam potansiyelini anlamak
-Gelişmekte olan karbon piyasalarının potansiyelini tanımlamak
-İnteraktif paneller sırasında uluslararası tanınmışlığa sahip piyasa uzmanlarına sorular yöneltmek
-Küresel karbon piyasası aktörleriyle ağlar oluşturmak ve ticari olanakları araştırmak
-İklim politikasında ve karbon piyasalarında yeni düşük karbonlu dönem için stratejilerinizi geliştirmek
-Şirket risk yönetiminizin iklim değişimi perspektifiyle yeniden tanımlanması
-Yeni PPP- Kamu Özel Ortaklığı seçeneklerinin yani iklim değişimi finans mekanizmaları ile desteklemenin öğrenilmesi

Haberin Bağlantısı

Tesisat.org