IX. İstanbul Karbon Zirvesi | 6-7 Mayıs 2024 İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Bir Sayfa Seçin

2-3 Nisan tarihlerinde düzenlenecek II. İstanbul Karbon Zirvesi, birbirinden farklı oturumlarda çeşitli sektörlerin tepe yöneticilerine ev sahipliği yapacak

ceo-lar-karbon-zirvesi-nde-bulusacak

II. İstanbul Karbon Zirvesi, çimentodan otomotive, enerjiden demir-çelik ve kimyaya kadar birbirinden farklı sektörlerin tepe yöneticilerine çeşitli oturumlarla ev sahipliği yapacak.

İTÜ Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Filiz Karaosmanoğlu, 2-3 Nisan tarihlerinde düzenlenecek zirvede firmaların üst düzey yöneticilerinin karbon yönetimlerini anlatarak, sürdürülebilirlik iş kültürlerine dair görüş ve önerilerini paylaşacakları açıklamasında bulundu.

“Karbon Yönetimi ve Endüstri” oturumunda çimento, demir-çelik, otomotiv, enerji ve atık bertaraf alanlarındaki lider firmaların zirvedeki yöneticilerini, genel müdürlerini ağırlayacaklarını dile getiren Prof. Dr. Karaosmanoğlu, düzenlenecek oturumun firmaların karbon yönetimleri ile sürdürülebilirlik iş kültürlerinin öğrenilmesi adına son derece önemli olduğunu vurguladı.

Dört büyük bankanın yöneticileri zirvede buluşacak

Prof. Dr. Karaosmanoğlu, “Sürdürülebilir Yönetim İyi Uygulamaları” oturumunda da kargo, enerji, kimya, otomotiv ve havaalanı yönetimi için örneklemelerle firmaların sürdürülebilirlik yaklaşımlarını dinleyeceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Karbon yönetimi, emisyon azaltımı gibi konularda küçük ve orta ölçekli firmalarımız eylemlerini yürütürken finansmana ihtiyaç duyarlar. II. İstanbul Karbon Zirvesi, bu gerçekten yola çıkarak dört büyük bankanın yöneticilerini de ağırlayacak ve emisyon azaltımıfinansmanı konusunda konunun uzmanları görüş ve önerilerini katılımcılara aktaracak.”

II. İstanbul Karbon Zirvesi

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen II. İstanbul Karbon Zirvesi, 2-3 Nisan tarihlerinde Grand Cevahir Hotel & ConventionCenter’da kapılarını açacak.

Haberin Bağlantısı

http://www.enerjiport.com/ceo-lar-karbon-zirvesi-nde-bulusacak/77640/